Porzucenie przez chłopaka przed porodem

Witam, ostatnio bardzo wiele wydarzyło się w moim życiu, jestem w ciązy, nie bd opowiadać co się stało, w każdym razie mój były chłopak postanowił mi pomóc, okłamał wszystkich że to jego, a teraz po 5 miesiecach przez kłotnie zerwał ze mną, powiedział, że już nigdy nie bd razem, zablokował mnie i nie chce mnie znać, pow. wszystkim prawde, a mi ciągle mówił że tylko mnie kocha i ze mną chcę być. Czy bawił się moimi uczuciami, całował brzuch, chodził ze mną na Usg a teraz zostawił przed porodem?

Witam Panią
Można przypuszczać że zachowanie Pani chłopaka świadczy o jego słabej dojrzałości do bycia ojcem. Rozumiem że jest to bardzo trudna sytuacja dla Pani bo będzie Pani sama z dzieckiem ale bycie z nieodpowiedzialnym partnerem to jak posiadanie kolejnego ale dorosłego dziecka. Proszę spojrzeć na to w ten sposób. Aczkolwiek również mogłaby Pani namówić partnera na skorzystanie z terapii dla par gdzie mogliby Państwo popracować nad kształtem związku. Jest to drugi punkt widzenia
Anna Suligowska

Warto skonsultować się z psychologiem. Udzieli wsparcia i pomoże poradzić sobie w trudnym momencie, a także zrozumieć to, co się wydarzyło.

Dzień dobry.
Jeżeli dobrze rozumiem, Pani były chłopak nie jest biologicznym ojcem dziecka - zadeklarował jednak, że "dla świata" takim będzie. Rozumiem też, że m.in. w związku z kłótniami z Panią, obecnie zmienił zdanie, zostawił Panią i zaczął wszystko "odkręcać", czyli ujawniać prawdę.
Niezależnie od oceny jego zachowania i formy zakończenia związku, wydaje się, że przejęcie odpowiedzialności za czyjeś dziecko i nie swoje "grzechy" nie jest łatwą sprawą i chyba Pani "były" uznał, że nie jest na to gotowy, do czego zresztą ma prawo.
Nic Pani jednak nie wspomina o człowieku, z którym jest Pani w ciąży, od którego przecież ma Pani prawo oczekiwać tego, czego oczekuje Pani od swojego byłego partnera. Na początek chyba warto byłoby zadbać o sprawy formalne - związane z formalnym uznaniem dziecka oraz o wsparcie materialne.

Pozdrawiam.