Niechęć do samodzielnego spania u 7-latki

Home dziecko ma 7 lat ma piekny pokoik luzko ale nice chce SPAC u siebiebwoli ze MNA a Jack zasnie u siebie w nocy przechodzi do mine I boi sie ciemnosci czy to normalne u 7 letniego dziecka

Wiele czynników może utrudniać samodzielne zaspianie Malucha we własnym łóżku.Mogą to być warunki, które nie sprzyjają zasypianiu, warunki panujące w domu/pokoju dziecka, niechęć do pozostania w pokoju przy zgaszonym świetle czy tez niechęć do rozstania się z mamusią lub obawy przed zaśnięciem z powodu nieprzyjemnych snów.
Wskazana byłaby rozmowa z dzieckiem,żeby ustalić przyczyny zgłaszanych przez Panią trudności. Rozmowa o przeżyciach i problemach dziecka oraz cierpliwe i konsekwentne postępowanie w kierunku zmiany sytuacji powinno pomóc Pani w zmianie sytuacji.

Witam,
Dziecko, pomimo że ma 7 lat, jest tak naprawdę nadal dzieckiem. Bezpieczeństwo odnajduje przy mamie, rodzicach. "Wędrówki" dzieci w nocy do rodziców, są czymś bardzo częstym.
Warto porozmawiać spokojnie z dzieckiem, zapytać czego dokładnie się boi (w tej ciemności), czy może w dzień, w szkole w życiu dziecka dzieją się, w jakiś sposób trudne dla dziecka problemy.
Proszę uznać każdą odpowiedź dziecka, zaakceptować to co mówi i rozmawiac o tym, co do nas mówi. Nie negować, nie bagatelizować. Często można spotkać reakcję dorosłych w stylu "nic się nie stało". A to co dla nas wydaje się małą sprawą, z perspektywy dziecka, może być dużym problemem.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
www.charakterownia.pl