Niedowaga po urodzeniu dwójki dzieci i problemy z przybraniem na wadze

Witam mam niedoczynność tarczycy ważę 45kg wzrostu 168 i nie mogę przytyć byłam u endokrynologa biegałam do laboratorium wyniki mam dobre usg jamy brzusznej prawidłowe i jem bardzo dużo każdy się dziwi gdzie to wszystko mieszczę ale co z tego wyglądam jak patyczak urodziłam dwójkę dzieci wcześniaków a waga nadal ta sama lekarzowi rodzinnemu opadają ręce nie wie sama co mi dolega wszystkie wyniki prawidłowe a waga ani w górę ani w dół może ktoś tu mi coś doradzi
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,

Szkoda że nie podała Pani informacji jak się odżywia, co je w jakich ilościach.
Do każdego pacjenta dietetyk podchodzi indywidualnie, dlatego też zalecam wizytę w poradni dietetycznej.
Na chwilę obecną i wczucie mogę zalecić regularne spożywanie posiłków o stałych porach co 3-4 godziny. W tygodniu należy spożywać około 6 jaj dostarczają pełnowartościowe białko. Podobne zalecany jest ser biały, mięso (indyk, cielęcina, królik, kaczka) ryby (dorsz, morszczuk, makrela), a także kasze: gryczana, jaglana, jęczmienna zamiast ziemniaków.
Proszę także codzienne spożywać 3-4 łyżki oleju lnianego / oliwy z oliwek oraz dużą garść orzechów: włoskie/ laskowe/ brazylijskie lub suszone morele.

Oczywiście wskazane są także ćwiczenia siłowe, które nadadzą kształt sylwetce.

0
Anna Porada Dietetyk, Wrocław
42 poziom zaufania

Szanowna Pani, jeśli jest Pani z Wrocławia - zapraszam na wizytę, jeśli nie - na konsultację onlinę. Jeśli poznam Pani dotychczasowe nawyki żywieniowe i tryb życia chętnie Pani pomogę. Mam pacjentki z celiakią oraz z problemami hormonalnymi i razem osiągamy odpowiednią masę ciała. Nie mogę Pani nic więcej poradzić bez wywiadu żywieniowego...

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Niedowaga i sposoby na przybranie na wadze

Witam. Moim problemem zawsze była niedowaga. Od listopada zeszłego roku udało mi się przytyć 6 kg. Teraz przy wzroście 180 cm ważę 70 kg. Wyglądam już zdecydowanie lepiej, jednak uważam że to wciąż za mało. Niestety mniej więcej od marca waga stoi. Czy to możliwe że więcej już nie będę w stanie utyć? (facet 28 lat)
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Nawet mając predyspozycje do niskiej wagi ciała można ją odpowiednio podnieść - aktualnie osiągnięty stan stagnacji oznacza tylko tyle, że dotychczas stosowane bodźce dla organizmu mające prowadzić do gromadzenia tkanki tłuszczowej lub budowania masy mięśniowej nie są już stymulujące i celem dalszych postępów należy znaleźć nowe metody pobudzania organizmu. Jeżeli brakuje Panu pomysłów sugerowałabym kontakt ze specjalistą, który prześledzi dotychczasowe postępowanie i pomoże w określeniu dalszych kroków.

0
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,
sporo zależy od czynników osobnicznych i genetycznych.
Proszę zastosować wysokokaloryczną dietę i nie przesadzac z wysiłkiem fizycznym lub ćwiczeniami.

Pozdrawiam

0

Witam serdecznie,
Na początku zalecam zrobić badania np. na cukier oraz nadczynność tarczycy. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby szukać przyczyny w diecie. Powinien Pan skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby zalecić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Muszę się zorientować jaki jest Pana styl życia, stan zdrowia, ile ma Pan czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pana preferencje smakowe itp. Jeżeli byłby Pan zainteresowany współpracą to zachęcam do kontaktu drogą milową.
Nie mniej jednak powinien Pan spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 1-2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Powinien Pan unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.
W celu zwiększenia masy ciała powinien Pan być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pan zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis, aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Duża niedowaga po urodzeniu dziecka

witam chcialam sie kogos poradzic o rade poniewaz po urodzeniu dziecka mam bardzo duza niedowage mam 1.60 i warze 42.5 kg pod szyja wystaja mi bardzo mocno kosci oraz klatce piersiowej , plecach i biodrach jestem czesto senna i oslabiona wszyskie wyniki wyszly mi bardzo dobrze czekam teraz tylko od panstwa na odpowiedz z badan histopatologicznych . Chciala bym przytyc aby moc dojsc do prawidlowej wagi . Bardzo prosze o pomoc ,rade z gory bardzo dziekuje
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Aż się prosi wysłać Panią na badania ale pisze Pani iż wyniki są dobre. Całe szczęście że nie ma problemów zdrowotnych więc należy zając się dietą.
Powinna Pani skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu. Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.

W celu zwiększenia masy ciała powinna Pani być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pani zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałabyPani problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty