Niedowaga po urodzeniu dwójki dzieci i problemy z przybraniem na wadze

Witam mam niedoczynność tarczycy ważę 45kg wzrostu 168 i nie mogę przytyć byłam u endokrynologa biegałam do laboratorium wyniki mam dobre usg jamy brzusznej prawidłowe i jem bardzo dużo każdy się dziwi gdzie to wszystko mieszczę ale co z tego wyglądam jak patyczak urodziłam dwójkę dzieci wcześniaków a waga nadal ta sama lekarzowi rodzinnemu opadają ręce nie wie sama co mi dolega wszystkie wyniki prawidłowe a waga ani w górę ani w dół może ktoś tu mi coś doradzi

Dzień dobry,

Szkoda że nie podała Pani informacji jak się odżywia, co je w jakich ilościach.
Do każdego pacjenta dietetyk podchodzi indywidualnie, dlatego też zalecam wizytę w poradni dietetycznej.
Na chwilę obecną i wczucie mogę zalecić regularne spożywanie posiłków o stałych porach co 3-4 godziny. W tygodniu należy spożywać około 6 jaj dostarczają pełnowartościowe białko. Podobne zalecany jest ser biały, mięso (indyk, cielęcina, królik, kaczka) ryby (dorsz, morszczuk, makrela), a także kasze: gryczana, jaglana, jęczmienna zamiast ziemniaków.
Proszę także codzienne spożywać 3-4 łyżki oleju lnianego / oliwy z oliwek oraz dużą garść orzechów: włoskie/ laskowe/ brazylijskie lub suszone morele.

Oczywiście wskazane są także ćwiczenia siłowe, które nadadzą kształt sylwetce.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Szanowna Pani, jeśli jest Pani z Wrocławia - zapraszam na wizytę, jeśli nie - na konsultację onlinę. Jeśli poznam Pani dotychczasowe nawyki żywieniowe i tryb życia chętnie Pani pomogę. Mam pacjentki z celiakią oraz z problemami hormonalnymi i razem osiągamy odpowiednią masę ciała. Nie mogę Pani nic więcej poradzić bez wywiadu żywieniowego...