Niekontrolowany nawyk drapania w okolicy odbytu i krocza

Witam. Od ponad roku mam problem ze drapanie w okolicach odbytu i krocza. Drapie się tak mocno i długo że czasem powstają rany. Gdy tylko pojawia się nowy naskórek znów zaczynam się drapać. Dlaczego to jest silniejsze odemnie. Proszę o pomoc, bo nie wiem jak mam sobie z tym poradzić.

Dzień dobry Panu. Najpierw proszę się udać do lekarza internisty, by zorientować się czy nie jest za to odpowiedzialny jakiś czynnik medyczny i ewentualnie poprosić o środek, który pomoże goić się ranom. Jeżeli to nie minie wtedy proszę rozważyć konsultację u psychoterapeuty. Czasami to, co dzieje się z naszym ciałem lub to, co sami z nim robimy jest wynikiem różnych dziejących się w nas, nieuświadamianych procesów psychicznych - fantazji, pragnień, lęków itp.
Pozdrawiam.