Nieprzespane noce przez wstawanie do dzieci i alkoholizm teścia

Dzien dobry nie wiem co mam robic 5 miesiecy temu urodzilam synka i mam jeszcze 2 letniego synka i nie przesypiam calych nocy bo sie budza do jedzenia i do picia a ich koch i o ostatnio dosc czesto wybucham placzem jak moje dzieci czesto placza i wtedy jestem nerwowa i az sie boje zeby im krzywdy nie zrobic po za tym ze mieszkamy z meza rodzicami a moj tesciu pije i wtedy sie kloce z nimi bo nie lubie jak ktos pije i jeszcze dzieci bierze pod wplywem alkocholu i czesto mysle zeby wyjechac gdzies

Dzień dobry!

Nocne budzenie się maluchów i nieprzesypianie całych nocy jest codziennością każdej młodej mamy. Można jednak poszukać sposobów, aby pomóc sobie w tym czasie - np. prosząc o pomoc i wsparcie partnera, rodzinę. Jest też możliwe, że Pani radzenie sobie z trudami macierzyństwa jest obniżone przez np. depresję.
Jednocześnie mieszkanie w rodzinie z problemem alkoholowym jest bardzo trudne, wyniszczające i niebezpieczne.
Zachęcam do szczerej rozmowy z mężem o możliwościach zmiany miejsca zamieszkania.
Pomoc i wsparcie znajdzie też Pani m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Praw Kobiet itp.
Bezpłatny i anonimowy numer telefonu zaufania to 116 123.

Pozdrawiam!