Nieudzielanie się na zajęciach a aspołeczność

Czy permanentne nie udzielanie się w dyskusji na zajęciach na uczelni jest objawem aspołeczności? Brak aktywności nie wynika z nieśmiałości, tylko z braku potrzeby zabierania głosu.

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą cechami osobowości - to naturalne i prawidłowe. Brak potrzeby publicznego wypowiadania się nie musi świadczyć o żadnych trudnościach czy zaburzeniach, jeśli jest świadomy, akceptowany i nie powoduje cierpienia.

Niekiedy jednak utrwalone, nadmierne cechy osobowości (i zachowania, w których się one objawiają), których nie chcemy/ nie umiemy/ nie możemy zmienić mogą okazać się objawem np. stanów lękowych, fobii społecznej czy unikowego zaburzenia osobowości itp.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza