Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieumiejętność radzenia sobie ze stresem i zamartwianie się na zapas u 23-latki

Jestem 23l kobietą. Nie radzę sobie ze stresem. Bardzo boję się powrotu na uczelnie po feriach. Nie radzę sobie z presją, nigdy nie pracowałam za bardzo się boję. Mam wrażenie że wszyscy na mnie patrzą i ocieniają, nie czuję się pewnie.Wracają bóle psychogenne po lewej stronie klatki piersiowej. Kiedyś je diagnozowałam, te są takie same. Stresuje mnie wszystko, każdy drobiazg, martwię się wszystkim na zapas. To mnie powoli wykańcza. Jak mam sobie pomóc? Czy powinnam pójść do psychoterapeuty?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Dzień Dobry,
jako psychoterapeutka pracująca często z podobnymi dolegliwościami moich klientów zachęcam Panią do podjęcia decyzji o psychoterapii - to działa :)
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

0

Dzień dobry!

Tak, długotrwały stres, lęk, napięcie emocjonalne, bóle o charakterze psychogennym, które utrudniają lub uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie, podejmowanie wyzwań jest wskazaniem do podjęcia psychoterapii. Być może również farmakoterapii.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witaj!

Wielu ludzi nie radzi sobie ze stresem , bo nie jest to łatwa sprawa, potrzeba treningu i to ustawicznego, a jeśli miałaś już zdiagnozowane bole psychogenne, to radzę iść na terapię . Znajdz psychologa terapeutę zajmującym sie stresem i racjonalną terapia zorientowaną na problem, np. RTZ. ( Racjonalna Terapia Zachowania). Powodzenia i pozdrawiam

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy