Nigdy nie miałam orgazmu - czy można to jakoś wyleczyć?

Mam taki problem, że nigdy z partnerem nie miałam orgazmu, chyba, że sama sobie zrobię - czy można to jakoś wyleczyć, bo to trochę mnie wkurza? Proszę o jakąś wskazówkę, z góry dziękuję i pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani partner powinien dowiedzieć się, czego Pani potrzebuje i w jaki sposób ma Panią stymulować.
Jeśli osiąga Pani orgazm samodzielnie, to możliwe jest to również z partnerem. Problem jednak tkwi w Pani psychice i działaniach partnera. Warto porozmawiać z nim na ten temat, dać mu możliwość poznania Pani ciała. Możecie wzajemnie się poznawać i dawać sobie przyjemność.
Bardzo istotne jest także Pani nastawienie. Powinna się Pani koncentrować na swoich odczuciach a nie koncentrować myśli wokół samego orgazmu. Im więcej myśli Pani na ten temat, tym trudniej jest osiągnąć orgazm. Jednak dzięki wzajemnym staraniom może Pani poprawić jakość swojego życia seksualnego i czerpać z niego więcej satysfakcji.

Pozdrawiam