Niska samoocena i otyłość a brak czasu na ćwiczenia

witam;) MAM 23 LATA, WZROSTU 160 CM I WAŻĘ OK 87 KG. PRACUJE PO 200 GODZIN MIESIĘCZNIE JAKO KELNERKA. CZASAMI NIE MAM CZASU ZJEŚĆ TO PODJADAM W BIEGU...LUBIE SŁODYCZE I TO BARDZO CHOCIAŻ STARAM SIE UNIKAĆ ICH, JEST MI CIĘŻKO W PRACY JEŚĆ COŚ NISKO TŁUSZCZOWEGO PONIEWAŻ NIE MAMY TAKICH POSIŁKÓW...NIE MAM SIŁY W WOLNY DZIEŃ POBIEGAĆ LUB POĆWICZYĆ..NIE WIEM CO MAM ZROBIĆ ..WSTYDZE SIE..NIE JEM ŚNIADAŃ, KOLACJE PO PRACY ZWYKLE PO 22 LUB 24 PO PRACY. PROSZE O POMOC!!! MAM STRASZNIE NISKĄ SAMOOCENE...
23 LAT ponad rok temu

Wskażnik masy ciała BMi w Pani przypadku wynosi 34, co oznacza iż posiada Pani otyłość I stopnia. Rozumiem iż jest Pani osobą zapracowaną i mocno zajętą, jak większość z nas w dzisiejszych czasach. Postanowiła Pani zadać pytanie na forum, co świadczy niekoniecznie o niskiej smoocenie ale o chęci zmiany w swoim życiu, co jest już połową sukcesu :). Odchudzanie rozpoczyna się w głowie i zapewne z tego co Pani napisała wskazana jest zamiana nawyków żywieniowych przede wszystkim. "Nie mamy takich posiłków" jak sądzę żywi się Pani w ogólnodostęnych dla pracowników jadłodajniach...nie jest to dobry pomysł- chyba, że przeandalizuje Pani posiłki dostępne w takim miejscu ze specjalistą d/s żywienia, który pomoże wybrać ten właściwy. Kolacja po 22, jako żywieniowiec nie neguję tego jeśli Pani dzień funkcjonowania jest nieco dłuższy i oczywiście zależy co na ten posiłek sobie Pani serwuję. Myślę, że w Pani przypadku wskazane byłoby spotkanie z żywieniowcem i dopasowanie diety redukcyjnej indywidualnie do Pani osoby, czasu pracy, stylu życia itp. tak aby przy takiej aktywności zawodowej dieta była jak najmniej uciążliwa dla Pani...choć umówmy się nie ma diety bez wyrzeczeń ;) ale strach ma tylko wielkie oczy :):)

Witam, tylko połączenie ćwiczeń z wprowadzeniem zmian w swoim sposobie żywienia przyniesie pożądane efekty w postaci spadku masy ciała. Pamiętaj, aby Twoja dieta nie ograniczała nadmiernie kalorii, dodatkowo powinna być pełnowartościowa. Jedz 4-5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu co około 3 godziny, zawsze jedz śniadanie do około 1 godziny po obudzeniu się, a kolację na 2-3 godziny przed snem, pij dużo płynów (niezawierających kalorii) – około 2 l na dzień, posiłki powinny być lekkie. Kiedy jesteś głodna między nimi wypij sok warzywny lub zjedz świeże warzywa, zawsze uzupełniaj energię po ćwiczeniach. Więcej przeczytasz w dziale zdrowe odżywianie. Pozdrawiam.