Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nocna agresja u męża

Witam. Chciałam zapytac o Agresje jaką pała mój mąz gdy go wytrące ze snu, A więcwieczorem gdy kladziemy sie do łuzka, obydwoje zmęczeni po całym dniu jest wszystko wpożądku, ale gdy go budze w środku nocy, staje sie bardzo agresywny, wczesniej budzilam go aby pomogł przy dziecku, bo ja bylam po cesarskim cieciu, i bardzo długo dochodziłam do siebie, on wtedy zaczynał wyzywac, klnac krzyczec, szarpac , po czym idzie spac, a rano niczego nie pamieta, dla mnie to sceny jak z horroru, co mam robic
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Rola rodziny w procesie leczenia depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jaka jest rola rodziny w leczeniu depresji.

Witam Panią,
niestety jest zbyt mało informacji, aby sugerować jakąkolwiek diagnozę. Ważne jest od kiedy mąż tak się zachowuje, czy nie nadużywa alkoholu, narkotyków. Czy wcześniej wykazywał wobec Pani zachowania agresywne, np w ciągu dnia, kiedy nie śpi? Zalecałabym tutaj Państwa konsultację u psychoterapeuty rodzinnego, który dalej podejmie decyzję co dalszego leczenia.

Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak

0

Na początek warto skonsultować się z lekarzem. Być może są to zaburzenia snu, którejś jego fazy, które wpływają na późniejsze funkcjonowanie męża.
Może tez warto zmienić zasady- by to nie Pani go budziła, ale on sam z własnej woli przejął pewne obowiązki, nastawił sobie budzik, przyzwyczaił się do pewnych rytuałów przy malutkim dziecku. Będzie mu wtedy łatwiej.
Jeśli problemy nie ustąpią można skonsultować się z psychoterapeutą, który przyjrzy się tym nocnym atakom ze strony ich przyczyny i treści, a także emocji, uczuć, związku i Państwa relacji, relacji z dzieckiem, potrzeb, oczekiwań, satysfakcji z życia itp.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy