Wybudzenia nocne

Witam! Mój chłopak od zawsze chyba cierpi z powodu nocnych przebudzeń. Budzi się cały spocony, przerażony, nie wie o co chodzi i mówi cos bez sensu. Często krzyczy na mnie i ma pretensje ze to ja go obudziłam lub zrobiłam coś nie tak, a potem rano i tak tego nie pamieta. Ja juz przywykłam i wiem że on tego nie kontroluje i nie chce tego robić ale to jest silniejsze od niego. Często budzi go obawa ze spóźnił się do pracy lub ogólnie praca ze zrobił coś nie tak. Jak możemy sobie z tym poradzić???

Witam, w snach dochodzą do głosu emocje, którym często osoby zaprzeczają za dnia i których są po prostu nieświadome. To co wybudza w nocy to lęk, który do chodzi do głosi w snach. Pani chłopak od tylu lat ma niespokojne sny, więc warto, aby pomyślał o pójściu do psychoterapeuty i przyjrzał się "historii " swoich nocnych przebudzeń. Jego spokojny sen wpłynie na Pani spojony sen. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Być może w historii życia, dotychczasowych doświadczeń (często również doświadczeń wczesnodziecięcych), obecnej sytuacji lub ogólnym stanie zdrowia chłopaka można znaleźć przyczyny i zależności z zaburzeniami snu. Warto skonsultować się zarówno z psychoterapeutą, jak i lekarzem.

Pozdrawiam!

Może to być objaw lękowy. W ciągu dnia organizm jest silniejszy i skupiony na radzeniu sobie z codziennymi trudami. W nocy podczas snu następuje rozprężenie organizmu. Organizm nie ma siły na utrzymanie wszystkich lęków w sobie, stad wynikać mogą krzyki, pocenie i nagłe budzenia. Sen odwzorowuje to co wydarza się podczas dnia, wszystkie obawy i napięcia ze świadomości spychane są do podświadomości. W nocy podswiadomość "mówi". Warto jak najszybciej skierować sie do psychoterapeuty.