O czym świadczy zastój w mowie 1,5-rocznego dziecka?

Witam. Mój 1,5 roczny syn mówi zaledwie kilka słów: najczęściej "tata" (na tatę, ale również na inne rzeczy), czasami również mama, dada, brrr (samochód), kitikiti (wołanie kota). Dużo do niego mówię, czytam, oglądamy rysunki w książce. Syn bardzo dużo rozumie, wykonuje polecenia, ale od kilku miesięcy nie ma żadnych postępów w mowie. Nawet nie chce/ nie próbuje powtarzać prostych słów czy odgłosów zwierząt. Jak coś chce to albo zaprowadzi albo pokaże. Czy ten "zastój" w mowie jest niepokojący?

Pozdrawiam

Witam
w okresie rozwoju mowy u dziecka zdarzają się okresy nasilenia względnego zastoju tej umiejętności.
Często zastój ten przypada na czas nauki chodzenia, kiedy malec fascynuje się nową umiejętnością i zwiększonymi możliwościami poznawania świata.
Po opanowaniu sztuki chodzenia znów wraca do pilnej pracy nad mową.
Jeśli jednak odczuwa Pani niepokój to zalecam konsultację logopedyczną, w trakcie której logopeda oceni poziom rozwoju umiejętności komunikacyjnych odpowiednich do wieku dziecka.