Obniżone libido u małżonki

Witam. Żona 9 miesięcy temu oświadczyła mi iż seks w małżeństwie może nie istnieć. Było to po tym jak znalazłem jej mms-y z kolegą. Po kłótni zaczęło się normować , pojawiał się sporadyczny seks, nawet kilka razy ona inicjowała. Ostatnio znowu oświadczyła iż nie ma powrotu do seksu. Pragnę zaznaczyć iż nie dopuściłem się zdrady wobec niej. Co może oznaczać takie zachowanie żony ? Przez ten czas było wszystko normalnie , tzn. nic się nie wydarzyło nadzwyczajnego.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Być może wcale nie chodzi tu o libido żony, ale o nierozwiązane problemy pomiędzy państwem. Seks, a szczególnie jego odmowa, często może wyrażać frustrację w innej dziedzinie. Proponuję spróbować się dowiedzieć, jaki niewygodny temat jest pomijany w Państwa związku, z czego żona może być niezadowolona, co lub kto może przeszkadzać poczuć się Państwu bliżej ze sobą. Jeżeli problem się będzie utrzymywać, wskazana jest terapia par.

Witam Pana
Z reguły w dobrze funkcjonujących związkach obydwoje partnerzy mają ochotę na seks, ale czasami zdarza się że nawet w dobrych związkach coś się zaczyna nie układać. Seks jest takim wymiarem jak Państwo są z sobą blisko. Jest to dosyć delikatna sprawa dlatego zachęcałabym Państwa do skorzystania z terapii lub konsultacji małżeńskiej aby można było wspólnie z terapeutą zastanowić się nad Państwa związkiem.
Anna Suligowska