Obsesyjne dotykanie piersi

Witam mam dość trapiacy problem otuz stwierdzono u mnie kancerofobie od 4 miesięcy dotykam dzien na dzień piers i do tego stopnia ze w mowilam sobie ze zrobilam sobie raka. Ta myśl mnie nie opuszcza mam 27 lat i biore xetanor i spamiln ale nie potrafię przestac dotykac piersi. Bylam u ginekologa i zbadal mi piersii powiedzial zebym rence nnajbardziej do dupki przykleila. Bo ogniotlam wiazadlo trzymajace piers. Ale cos mnie nachodzi i dalej ja dotykam.

Witam serdecznie,
W przypadku wszelkich fobii oprócz leczenia farmakologicznego wskazane jest podjęcie psychoterapii, najlepiej w nurcie poznawczo - behawioralnym. Psychoterapia pozwoli Ci odkryć przyczyny kancerofobii. Dzięki niej nauczysz się także radzić sobie z lękiem oraz zmienisz negatywne wzorce myślowe i zachowania.
Pozdrawiam

Słusznie pisze p. Kasia, że psychoterapia jest wskazana. Nie rozumiem jednak, dlaczego p. Kasia lekceważy inne podejścia w psychoterapii, jak np. podejście systemowe, które może mieć kluczowe znaczenie w tym problemie. Często osoby z podobnymi problemami przejmują lęki od kogoś z rodziny. Zatem przy wyborze psychoterapii proszę się kierować sercem i opinią znajomych.

Witam Panią,
w Pani sytuacji zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą. Obecnie Pani próbuje walczyć z objawem, który staje się coraz "silniejszy". Praca własna będzie polegała na znalezieniu znaczenia tego objawu w Pani życiu. Zachęcam do fachowej pomocy, bo sama farmakoterapia tu raczej nic nie pomoże, a na pewno nie rozwiąże Pani kłopotu.

Z poważaniem
Izabela Makowska-Trzeciak