Od czego zależą orgazmy u kobiety?

Nigdy nie miałam intensywnego orgazmu. Niezależnie od tego czy osiągałam go sama czy z facetem. Było to po prostu mniej lub bardziej odczuwane uczucie przyjemności i rozładowania .Do tego zwykle był już po 3-4 minutach. Od czego to zależy?

Dzień dobry.

Trudno określić intensywność własnego orgazmu, nie mając porównania, dlatego odpowiedź na Pani pytanie może okazać się mało satysfakcjonujące.

Zasadniczo jednak przyjmuje się, że orgazm kobiecy jest "wypadkową" pożądania do partnera, poczucia bycia atrakcyjnym "obiektem" oraz jakości samego związku. Możliwe więc, że warto poszukać potencjalnych przyczyn w tych właśnie sferach. Dodać też można, że kobieta może "uczyć" się orgazmu.

Innymi słowy - satysfakcja seksualna może być różna - w zależności od doświadczenia, jakości relacji z partnerem i zapewne też otwartości na poznawanie i rozpoznawanie własnych reakcji i potrzeb.

Pozdrawiam.