Od czego zależy waga ciała?

Witam. Interesuje mnie pewna rzecz. Ważę 50 kg przy wzroscie 169. Jestem bardzo szczupła, wręcz chuda. Moje znajome blizniaczki ktore są takiego samego wzrostu ważą mniej, bo 48kg a nie są takie szczupłe jak ja. Nie rozumiem jak to możliwe, ponieważ nie ćwiczę siłowo i to chyba nie powod miesni. Jak to możliwe?

Dzień dobry,

2 kg różnicy to bardzo niewiele. Natomiast należy pamiętać, że kilogram tłuszczy ma mniejszą objętość niż kilogram tkanki tłuszczowej - stąd może Pani ważyć więcej, a ciało może mieć bardzo podobną budowę.

Jeżeli chcą Pani dokładnie to sprawdzić to można wykonać analizę składu ciała w gabinecie dietetycznym.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Wszystko w tej sytuacji zależy od masy kośćca. Im większa masa kości tym jest się odbieranym przy tej samej wadze na oosbę chudszą. Pozdrawiam