Odchudzanie u 24-latka

Witam. Mam 24 lata, przy wzroście 1,76 ważę 85 kg. Tryb życia siedzący, z racji schorzeń nóg jestem od kilku lat wyłączony z ulubionego biegania. Mam duży apetyt i często nie mogę oprzeć się słodyczom, potrafię zjeść nawet paczkę ciastek dziennie. Do tego częste fast-foody. Od kiedy przytyłem, wstydzę się wystającego brzucha i na ulicy zmuszam się do wciągania go, przez co też dostaję zadyszki. Jestem tym wykończony fizycznie i psychicznie. Chcę to zmienić, będę wdzięczny za początkowe porady.

Witam.Proponuję udać się do dietetyka który pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów, na pewno potrzeba chęci i motywacji.Na początek proponuję zjadać 5-6 posiłków dziennie, pierwszy posiłek do 0,5 godziny od wstania ostatni 2-3 godziny przed snem, odstępy między posiłkami nie powinny być większe jak 4 godziny, wypijać od 1,5- do 2 litrów wody.
Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Z Pana pytania można wywnioskować, że sam już Pan wie jakie pierwsze kroki podjąć - zrezygnować ze słodyczy i fast foodów na rzecz zdrowego i pełnowartościowego jedzenia. Jak to zrobić? Najczęściej zdarza się, że nasi klienci sięgają po niezdrowe przekąski i słodycze wtedy, kiedy są głodni, a nie mają zaplanowanego żadnego posiłku, żadnego pomysłu na alternatywę. Nie ma jednej, idealnej diety dla wszystkich, a nawet ogólne zalecenia zdrowego odżywiania nie każdemu przyniosą taki sam, pożądany efekt. Dlatego zawsze warto swoją przygodę z odchudzaniem zaczynać od wizyty u dietetyka, który spojrzy nie tylko na masę ciała, ale także na dotychczasowy styl życia, stan odżywienia i wyniki badań, dzięki czemu będzie w stanie zaproponować dietę w pełni dopasowaną do Pana potrzeb. Jeżeli nie jest Pan jednak do takiej wizyty przekonany, warto zacząć od podstaw: uregulowania ilości, wielkości i częstotliwości spożywania posiłków (np. 4-5 posiłków w ciągu dnia, o regularnych porach, i w odpowiednich porcjach tak, aby nie dopuszczać do ataków głodu), zadbania o jakość posiłków i odpowiednią podaż warzyw i w mniejszych ilościach także owoców. Między posiłkami (ale lepiej nie bezpośrednio przed i po jedzeniu) należy pić wodę w ilości około 2 litrów, ale nie smakową! Odpowiednia podaż wody usprawni pasaż jelitowy, może zapobiegać bólom głowy, a przede wszystkim - pijąc odpowiednie ilości wody, nie dopuści Pan do uczucia pragnienia, które bywa często mylone z głodem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: Czy znacie skuteczne sposoby na odchudzanie?

http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9