Odcinanie się od świata u 27-latka

Mój brat przestał dbać o porządek wokół swojego otoczenia i nie widzi w ty nic dziwnego,mam wrażenie jakby odcinał się od świata.On nie widzi w ty nic niepokojacego.Ma 27 lat.Jak mu pomuc?

Dzień dobry!

Warto porozmawiać z bratem, czy on zauważa zmiany w sobie, a jeśli tak, to czy domyśla się, zastanawia, jakie mogą być ich przyczyny, jak się czuje w ostatnim czasie, czy jest coś, co go niepokoi, zastanawia, martwi w sobie samym. Zachęcam również do osobistej konsultacji, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego, ponieważ nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy bez osobistego kontaktu.

Pozdrawiam!

Witam,
definicja porządku może być w tym przypadku subiektywna a brat skoncentrowany na sprawach dla niego bardziej istotnych.Nie wiemy,czy ten problem jest bardziej odczuwany przez Panią,czy np.mieszkacie razem,czuje się Pani za niego odpowiedzialna itp.Tak,czy owak proszę sformułować problem także od własnej strony,na ile ten stan dezorganizuje Pani życie,gdyż czasami zmiana zachowania kogoś jednego w systemie rodzinnym,stanowi nieświadomy sposób zyskania uwagi przez pozostałe osoby.
Pozdrawiam

Witam Panią,
Pani brat zapewne przeżywa jakiś kryzys, o którym prawdopodobnie trudno mu mówić z domownikami. Jeśli ta zmiana w zachowaniu nastąpiła nagle i jest tak widoczna, że Panią niepokoi, dobrze byłoby porozmawiać z bratem i spróbować namówić go na kontakt z psychoterapeutą.
Pozdrawiam