Odstający brzuch po urodzeniu dwójki dzieci

Witam mam 29 lat i jestem mama 2 dzieci dodam ze 2 dziecko urodzilam cesarka .Waze 49 kilo i mam 156 wzrostu nie czuje sie gruba ale mam strasznie odstajacy brzuch jak bym byla w 3 miesiacu ciazy ,próbowałam robic brzuszki ale nie widzialam zadnych efektow i tak pozostal mi ten wielki brzuchol.Jem do 4 posilkow dziennie i nie podjadam wieczorami zdarza mi sie ze co wieczor wypije 1 piwko moze to jest powod ? Prosze o pomoc ;(

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam serdecznie
Utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha po ciąży nie należy do łatwych zadań, jednak przy odpowiedniej regularności ćwiczeń jest w pełni możliwa. Często spożywane piwo uniemożliwia jednak ten proces, z uwagi na swoją kaloryczność.
Zalecane byłoby więc zaprzestanie tego nawyku. Zamiast niego, warto sięgnąć po świeżo wyciskane soki owocowe i koktajle na bazie mleka oraz jogurtu naturalnego - są odżywcze i dają uczucie orzeźwienia.
W kwestii stosowania ćwiczeń modelujących partie brzucha, polecam artykuł : http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
Codzienne ćwiczenia już po kilku tygodniach zaczną przynosić efekty.