Odwrażliwianie przy kaligynefobii

Witam mam 19 lat i sądze że cierpie na kaligynefobię. Chciałbym się dowiedzieć jak w tym zaburzeniu można zastosować desensytyzację (odwrażliwianie)? Byłbym wdzięczny za konkretny przykład jak z tym walczyc ?

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Diagnoza zaburzenia, które Pan sobie przypisuje nie jest wbrew pozorom taka oczywista. Tym samym warto skorzystać z konsultacji z psychologiem lub innym specjalistą, który określi z czym ma Pan do czynienia. Jednak nie nazwa jest tu istotna a to co Pan czuje w związku z kontaktem z kobietami oraz jakie są tego przyczyny. Desensytyzacja jest tylko jedną z technik wspomagających proces terapeutyczny. Dlatego warto skorzystać z terapii, najlepiej w nurcie poznawczo-behawioralnym lub integracyjnym, gdzie ta technika jest stosowana (jednak o jej wykorzystaniu decyduje raczej potrzeba jej zastosowania).

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Myślę, że warto udać się do specjalisty, w celu potwierdzenia diagnozy, którą sam Pan sobie postawił. Psychoterapeuta najlepiej poradzi sobie z doborem terapii, która w Pana przypadku powinna być zastosowana. Być może będzie to desensytyzacja. Najpierw jednak konieczne jest zbadania podłoża u którego leżą Pańskie problemy. Dlatego obawiam się, że bez wsparcia psychologicznego się nie obejdzie.

Pozdrawiam serdecznie.