Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odżywianie się lodami i chipsami

Witam, czy jeżeli odżywiam sie od dwóch dni wyłącznie lodami o smaku mango i czipsami paprykowymi z hiszpańskiego marketu, to grozi mi nadmierna otyłość prowadząca w przyszłości do śmierci? Przecież mango i papryka sa zdrowe. Mam 20 lat i mama mówi mi ze powinienem zmienić nawyki żywieniowe. Proszę o szybka odpowiedz. Jest to pilne, ponieważ nie wiem czy mam sie tym przejąć i zmienić dietę, czy to olać. Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich czytelników.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Bakalie - dietetyczne słodycze

Zdecydowanie powinien Pan się tym przejąć i zmienić dietę. Chipsy poza tym, że nie posiadają w swoim składzie żadnych witamin i minerałów, gdyż są tzw. pustymi kaloriami, to główny ich składnik to tłuszcz. I to nie ten potrzebny i zdrowy. Papryka jest zdrowa owszem, ale w chipsach znajduje się tylko jej sztuczny aromat. Co do lodów sytuacja ma się podobnie. Jeżeli jest w nich jakiś dodatek prawdziwego mango to znikomy.

Absolwentka technologii żywności i żywienia człowieka na SGGW w Warszawie. Ukończyła kursy doskonalące umiejętności pracy jako psychodietetyk i doradca dietetyczny.
0

Witam Pana,

Mam wrażenie że Pan sobie żartuje? Oczywiście że powinien Pan zmienić nawyki żywieniowe. długotrwałe objadanie sie chipsami i lodami z pewnością do niczego dobrego nie doprowadzi. Papryka i mango oczywiście są zdrowe ale sprawdzi Pan ile papryki jest w chipsach (może nawet wcale) a ile mango w lodach...

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam!

Pana nawyki żywieniowe są nieprawidłowe. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy