Czy chipsy naprawdę są niezdrowe?

Od zawsze słyszałem, że chipsy są niezdrowe. Sądziłem, że jednak co najwyżej wpłyną na cholesterol czy nadwagę. Jednak ostatnio przeczytałem o zawieranym przez nie rakotwórczym akrylamidzie. Bojąc się skutków jakie za sobą niesie akrylamid postanowiłem odstawić tę przekąskę. Pytanie czy zjedzenia paczki czipsów przez kilka lat (zapewne paczka na ok 10 dni, 2 tygodnie) stanowi spore ryzyko zachorowania na jakąś ciężką, nieuleczaną chorobę?

Witam,

mam nadzieję że w porę się Pan obejrzał i chipsy, które Pan zjadał do tej pory nie wpłynęły na Pana zdrowie. Proszę odstawić przekąskę i zadbać i zdrową dietę a wszystko będzie dobrze.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Mgr Marta Adamek Dietetyk, Poznań

Witam,

faktycznie, chipsy są przekąską, która- poza chwilową przyjemnością związaną z jej spożyciem, może przysporzyć samych problemów. Warto więc już dziś sięgnąć po zdrowe zamienniki tego typu produktów, chociażby chipsy warzywne przygotowane samodzielnie w piekarniku.
Proszę dbać o to, by Pańska dieta opierała się w dużej mierze na naturalnych, nieprzetworzonych produktach oraz obfitowała w warzywa i owoce. Jeśli zmieni Pan nawyki żywieniowe już dziś, będzie mógł Pan cieszyć się dobrą kondycją przez długie lata.
W razie dodatkowych pytań, pozostaję do Pańskiej dyspozycji.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Marta Adamek
Mój Dietetyk Poznań
E-mail: marta.adamek@mojdietetyk.pl
Tel: 512 047 421