Odżywianie w szkole i po treningu

Witam. Z tej strony jeszcze raz ja,czyli Łucja,(prawie 18lat) z Nowego Sącza i ważę 82/83kg. Ostatnio pytałam o dietę białkową. Chodzę do liceum (7.35-14.20 jest w szkole). Na dietetyk niestety nie stać. Ja jednak nie mogę pogodzić odchudzania z nauką. Po szkole chodzę na siłownie. I mogę prosić o radę jak to wszystko pogodzić?? Co mogę jeść w szkole i po treningu (po siłowni)??

Pani Łucjo- nie pisze Pani, ile ma Pani wzrostu- a to bardzo ważna sprawa w ocenie, czy Pani waga jest prawidłowa. Jesli chodzi o jedzenie- najlepiej unikać jedzenia po 18. Pomóc w utrzymaniu prawidłowej masy ciała powinna zrównoważona dieta (50-65% węglowodanów, 20-30% białka, 15-25% tłuszczu) która zawiera dużo warzyw i owoców, oraz błonnika. Należy unikać soków i słodzonych napojów oraz słodyczy. Pomóc w wyborze produktów powinna piramida żywienia. Jeśli wieczorem jest pani głodna, najlepiej zjeść marchewkę lub jabłko.