Organiczne zaburzenia nastroju u 73-letniej osoby

Witam.Jestem córka 73 letniej pacjentki ,która boryka się z organicznymi wahania mi nastroju.Ostatnio borykamy się prawdopodobnie z hiperwentylacja.Chciałabym jej pomóc, ale nie wiem jak?Z leków jakie otrzymuje to:biomentin,biotropil,Trittico 150,metocard 47.5,digoxin.Ostatnio otrzymywała Haloperidol ale bardzo źle się po nim czuła. W 2007 roku miała oprację zastawki.Jestesmy z T.Gór czy ktoś może pomóc mojej mamie.

Witam,

z tego co Pani opisuje, wnioskuję że Mama była już badana przez neurologa który zdiagnozował organiczne uszkodzenia mózgu, powstałe jako rezultat niedokrwienia i niedotlenienia? Brakuje zatem informacji jaki rodzaj tych zmian organicznych został zdiagnozowany, czy pojawiły się również zaburzenia procesów poznawczych, zaburzenia zachowania (tj. pobudzenie i agresja)?
Ważne są informacje dotyczące specyfiki zaburzeń organicznych z którymi zmaga się Mama, pozwalają one na dobranie terapii niefarmakologicznej do stanu osoby chorej i stopnia zaawansowania choroby. Można byłoby zastosować np takie działania jak: stymulacja wielozmysłowa, trening
zachowania, terapię walidacyjną, terapię skierowaną na zmniejszaniu poziomu stresu, muzykoterapię, aromaterapię, leczenie sztuką, towarzystwo zwierząt lub
terapię zajęciową, grupową .
Myślę, że kontakt ze specjalistą pozwoliły zaplanować odpowiednio dobrane leczenie niefarmakologiczne.
Opieka która Pani oferuje Mamie, na pewno wymaga wielu sił i cierpliwości, może rozważyłaby Pani skorzystanie ze wsparcia grup samopomocy , lub podjęcie psychoterapii własnej, która ułatwi codzienne radzenie sobie z tak wymagającym zadaniem.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz