Ostra depresja i przypuszczalna nerwica

Od ponad 2 lat walczę z ostrą depresją i przypuszczalnie nerwicą. Mam odpowiednio dobrane leki, ale wciąż nie funkcjonuję w pełni prawidłowo. Mam już za sobą 3 podejścia do terapii, ale za każdym razem miałam problemy z relacją, tj. wrażenie, że przewyższam ter. intelektualnie, że moje problemy są zbyt "realne" i nie można mi pomóc, a także infantylnie nienawidzę społeczeństwa, zwłaszcza mężczyzn. W związku z tym szukam terapeuty, który byłby zdolny mnie leczyć (może być online) eh, limit znaków

Witam
Myślę, że ważnym jest znalezienie terapeuty odpowiedniego dla siebie, tzn. takiego, z którym będziemy w stanie współpracować (nie chodzi tu stricte o sympatię, ale o swego rodzaju zaufanie bardziej). Mówi Pani, że 3 dotychczasowe podejścia nie powiodły się ze względu na trudności w nawiązaniu relacji terapeutycznej. Zastanawiam się, czy właśnie ta trudność nie mogłaby się stać punktem wyjścia dobrej terapii - bo może odrzuca Pani kolejnych terapeutów jako przedstawicieli społeczeństwa, które Pani "infantylnie nienawidzi". Z mojego punktu widzenia przyjrzenie się problemom z funkcjonowaniem w relacjach są chyba najbardziej "realne" i warte przepracowania. I jeszcze jedno - pisze Pani, że szuka terapeuty, który "byłby zdolny panią leczyć" - uważam, że takich znajdzie Pani wielu. Pytanie, czy któremuś z nich Pani na to pozwoli...? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Brzmi to trochę jak casting i pokazuje, że chciałaby pani aby terapeuci sami się do pani zgłaszali. Tak raczej się nie zdarzy, a nawet nie powinno zdarzyć (gdyż od samego początku relacja nie byłaby odpowiednio nawiazana). Polecam raczej poczytać o różnych nurtach terapeutycznych (psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny, Gestalt, humanistyczny itp.) i wybrać specjalistę tego, który najbardziej uzna pani za odpowiedni. I już na pierwszym spotkaniu powiedzieć o pani relacyjnych trudnościach. Będzie to dobry początek terapii. Pozdrawiam