Witam, z tego co Pan pisze to mamy do czynienia z otyłością i do zrzucenia ok.15kg. jest to proces długotrwały 3-6 miesięczny dlatego warto odchudzać się pod okiem specjalisty aby nie dopuścić do niebezpiecznych niedoborów składników odżywczych w organizmie. Docelowo musi Pan przestawić się na zdrowy styl życia, w tym odżywiania. Warto pomyśleć o dodatkowej dawce aktywności fizycznej np.basenie.
Zapraszam do współpracy!
Witam,
leczenie dietetyczne będzie u Pana niezbędne, niestety tak bywa, że rówieśnicy nie będą wobec Pana tolerancyjni, a wręcz przeciwnie będą starali się to wykorzystywać przeciwko Panu. Proszę udać się do endokrynologa, który zdiagnozuje powód nadwagi a następnie do dietetyka.
Kłopoty z kolegami to zaledwie wierzchołek góry lodowej w porównaniu do tego co może Pana spotkać później.
Witam,
Choć znajdujesz się w jednym z najbardziej intensywnych momentach rozwoju, to rzeczywiście BMI na poziomie 31 wskazuję na poważny problem z nadmierna masą ciała. Początkiem walki ze zbędnymi kilogramami na pewno będzie zbilansowany jadłospis. Nie opisałeś swojego sposobu odżywiania, dlatego porada nie może być bardziej indywidualna. Pamiętaj proszę o stałych porach posiłków, nie stosuj żadnych diet eliminacyjnych, bo potrzebujesz wszystkich składników dla prawidłowego rozwoju. Najlepiej spożywać 5 posiłków w ciągu dnia, ogranicz węglowodany proste, ale przede wszystkim pomyśl o wzmożeniu aktywności fizycznej. Zachęcam do spotkania z dietetykiem. Szczegółowy wywiad pozwoli lepiej poznać Twoje nawyki żywieniowe, ale przede wszystkim pozwoli ułożyć jadłospis bezpośrednio pod Ciebie. W razie potrzeby zapraszam serdecznie. Głowa do góry.
Trzymając kciuki pozdrawiam
Witam!
BMI wskazuje na otyłość. Najlepiej jak będzie Pan pod kontrolą dietetyka, który dobierze indywidualną dietę w oparciu o Pana parametry, PPM, DZE,obliczy ile białek, tłuszczy, węglowodanów powinien Pan dziennie spożywać, aby nastąpił spadek wagi. Pozdrawiam
Witam, masa ciała przy 180 cm dla mężczyzny to 80 kg.
Aby zmniejszyć masę ciała przede wszystkim proszę zacząć jeść regularnie np 5 posiłków dziennie o podobnym porach. Nie rezygnować z ruchu. pić dużo płynów. Polecam wizytę u specjalisty, gdyż zrzucenie 20 kg to już duże obciążenie organizmu i lepiej nie przeprowadzać tego samemu.
Witam.
Otyłość może mieć wiele źródeł np może być spowodowana przez nieprawidłowy sposób żywienia oraz brak aktywności ruchowej, może mieć też inne podłoże np zaburzenia hormonalne. Czasem te czynniki nakładają się na siebie i wtedy bardzo trudno jest sobie poradzić ze zrzuceniem nadmiernych kilogramów. Jednak aby stwierdzić gdzie leży przyczyna otyłości należy tę przyczynę znaleźć. Proponuję wizytę u specjalisty, który oceni Pana obecny sposób żywienia i stwierdzi czy przyczyną otyłości jest nieodpowiedni sposób żywienia i brak ruchu. Jednocześnie może Pan udać się do lekarza pierwszego kontaktu aby zlecił zbadanie hormonów np tarczycy. Praca tego gruczołu odpowiada za prawidłową przemianę materii. Może z wywiadu żywieniowego czy lekarskiego wyjdzie jeszcze jakaś inna przyczyna ale to można ustalić u specjalisty.
Pozdrawiam
mgr inż. Dorota Pal
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy to jest już otyłość? – odpowiada Mgr Joanna Wardenga
- Mam 165 cm wzrostu, ważę 66 kg - czy to otyłość? – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Otyłość u 17-latka a dieta i ćwiczenia – odpowiada Roma Wojtewicz
- Nadwaga i brak motywacji u 19-latka – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Otyłość według BMI – odpowiada Mgr Justyna Siwiela
- Otyłość brzuszna u 43-latka – odpowiada Mgr Katarzyna Patyk
- Jak zwiększyć masę ciała u 19-latka? – odpowiada Mgr Beata Bondyra
- Skuteczna dieta odchudzająca i chęć zrzucenia 12 kg – odpowiada Mgr Daria Ratajczak
- Czego się wystrzegać na diecie redukcyjnej? – odpowiada Mgr inż. Milena Rogowska
- Jak zwalczyć rosnącą otyłość? – odpowiada Mgr Katarzyna Mazowska