Panika w stresujących sytuacjach

co mam zrobić mam 53 lata uczę się w szkole zaocznej i na ostatnim egzaminie a zarazem pierwszym dopadła mnie panika serce waliło mocno wysokie ciśnienie cała czerwona i się trzęsłam się cała co mam robić przed następną taką sytuacją

Szanowna Pani

Stres egzaminacyjny nie jest zjawiskiem niepokojącym, jakkolwiek jeśli nie umiemy nad nim zapanować może utrudnić lub uniemożliwić pomyślnego zdanie egzaminu.
Jest wiele metod jak adekwatnie do sytuacji radzić sobie z pojawiającymi się emocjami i stresem.
Dobranie odpowiednich dla Pani metod jest sprawą indywidualną i można to zrobić na zasadzie pracy samodzielnej "prób i błędów" lub skonsultować się z profesjonalistą, który podpowie po rozmowie z Panią, jaki sposób jest najlepszy dla Pani.
Metody polecane to wizualizacja, ćwiczenia oddechowe, medytacja, refleksologia, itp. Ważne jest również wsparcie, jakie Pani otrzymuje ze strony osób bliskich.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślnego zdania wszelkich kolejnych "egzaminów".

Witam. Może pomoze myśl, ze jak zaczęłaby się w ogóle panika, (bo może wcale jej nie bedzie), to, że za chwilę minie, i przeczekać ten moment, pomyśleć, ze zaraz przejdzie, i że Pani jest rozważna, rozsądna, madra i panuje nad sobą, swoją psychiką.
Magdalena Brabec