Witam,
Rozłąka, samotność, obowiązki matki 3 dzieci, na którą spada cały trud wychowawczy to dużo, za dużo. Potrzebuje Pani jak najszybciej pomocy psychiatry. Pani stan psychiczny nie pozwala, aby poradzić sobie samemu. Potrzebuje Pani leków, które unormują Pani stan emocjonalny oraz spowodują, że wrócą Pani chęci. Zalecałabym również pomoc psychologiczną, ponieważ problemy nie znikną, a trzeba nauczyć się żyć z nową sytuacją lub jeśli to możliwe starać się ją zmienić.
Potrzebuje Pani oparcia innych w tak trudnej rodzinnej sytuacji.. Nie może Pani zostać sama z tym problemem. Proszę rozmawiać, o tym z bliskimi, przyjaciółmi i partnerem jeśli jeszcze o tym nie wie. W ludziach jest siła.
Pozdrawiam
Milena Goncerz
Witam,
powinna Pani poszukać wsparcia u psychoterapeuty. Z Pani opisu wynika, że jest Pani bardzo ciężko (prawdopodobnie jest Pani przeciążona codziennymi obowiązkami, koniecznością sprawowania opieki nad dziećmi w pojedynkę oraz brakiem wsparcia partnera, który ciągle przebywa za granicą), specjalista pomógłby Pani poradzić sobie z nawałem trudnych uczuć, a także ułożyć relacje.
Warto porozmawiać z partnerem - opowiedzieć mu o swoich uczuciach, tęsknocie, stresie. Być może mógłby rozważyć opcję powrotu do kraju lub zabrać Panią wraz z dziećmi do siebie.
Pozdrawiam, Natalia Słowik
Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry i psychologa i rozpocząć psychoterapię! Jeśli nie jest to możliwe, może Pani tez skorzystać z pomocy szpitala psychiatrycznego poprzez zgłoszenie się na izbę przyjęć i powiedzenie o swoich objawach, myślach samobójczych itp.
Dzień dobry,
Proszę udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy zaproponują Pani odpowiednią metodę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia); np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Witam serdecznie,
w trosce o siebie, dzieci i męża, bardzo proszę jak najszybciej poszukać pomocy i wsparcia w Pani miejscu zamieszkania i doprowadzenie do bezpośredniego spotkania z psychologiem.
Przesyłam potencjalne miejsca, gdzie może Pani szukać psychologa i osób, które mogą dac Pani wsparcie, nieodpłatnie w ramach NFZ:
http://oik.zamosc.pl/page/44/lista_placowek_pomocowych.html
http://oik.zamosc.pl/page/5/strona_startowa.html
http://przychodnia-zamosc.pl/lekarze/15/.html
Myśli samobójcze są często wyrazem bezradności w sytuacji, w jakiej znajduje się osoba, która myśli o ostatecznym rozwiązaniu. Najczęściej wszelkie możliwe, dotychczasowe sposoby u umiejętności radzenia sobie przez daną osobą w trudnych sytuacjach, nie dają rezultatu i ukojenia.
Nie oznacza to jednak, że takich rozwiązań nie ma. Być może, z różnych powodów np. zmęczenia, obciążenia obowiązkami, nie ma Pani już nawet siły aby zobaczyć inne możliwe rozwiązania.
Proszę nie bać prosić się o pomoc dla siebie, nawet zupełnie obce osoby. Jest wiele instytucji stworzonych, aby pomagać osobom, które są w sytuacji kryzysowej, takiej jak Pani.
Przesyłam także link, który warto przeczytać, aby zobaczyć szerszą perspektywę tematu samobójstwa.
http://psychiatria.mp.pl/choroby/show.html?id=76122
Ponownie sugeruję o kontakt ze specjalistą, nawet w formie telefonu choćby zaraz po przeczytaniu odpowiedzi . Bezpłatny telefon zaufania w Zamościu 0 800 101 402
Pozdrawiam,
Katarzyna Włoch
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak przetrwać kłótnie rodzinne? – odpowiada mgr Anna Demarczyk
- Próby samobójcze matki i agresja ojca – odpowiada Mgr Anna Bal
- Jak mam leczy myśli samobójcze? – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Próby samobójcze i ojciec alkoholik – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- Myśli samobójcze 23-latki – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Myśli samobójcze, brak pracy i długi – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- W jaki sposób poradzić sobie z traumą z dzieciństwa i pozbyć się myśli samobójczych? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka
- Jak sobie poradzić po rozstaniu w 6 miesiącu ciąży? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka
- Czy po próbie samobójczej powinnam skontaktować się z psychologiem? – odpowiada Paulina Witek
- Jak pomóc nieletniej koleżance zmagającej się z depresją i myślami samobójczymi? – odpowiada Mgr Agnieszka Jabłonowska
artykuły
Jak postępować z osobą, która chce popełnić samobójstwo?
Myśli samobójcze należy zawsze traktować poważnie.
Terapia dopasowana do dziecka daje najlepsze efekty
Terapia środowiskowa jest szybkim i skutecznym spo
Psycholog - kim jest i czym się zajmuje?
Psycholog to osoba posiadająca odpowiednie wykszta