Płaczliwość w wyniku kontaktu z innymi

Witam. Mam pewien problem,do którego mi się ciężko przyznać.Płacze kiedy ktoś na mnie naciska ,nie chodzi tu o krzyk lecz o typową gadke psychologiczna,wyjasnienie spraw.Mam 19 lat i nie wiem co się ze mną dzieje.Taki problemy mam może od 14 roku życia.

Witam
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej emocjonalności i płaczliwości.
Do najczęstszych należą stres, brak równowagi hormonalnej,
traumatyczne przeżycia w przeszłości, lęki, depresja.
Nie pisze Pan nic o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,
to fakt, że takie stany występują od 5 lat jest niepokojący,
gdyż mogą doprowadzić do wielu innych zaburzeń.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu
rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Zachęcam do podjęcia terapii.
Pozdrawiam serdecznie

Być może płacz jest próba poradzenia sobie z trudna sytuacją? Być może jest (nieadekwatnym) wyrazem takich emocji jak złość, frustracja? Albo sposobem na odmówienie? Zachęcam do spotkania z psychologiem i głębszego przyjrzenia się objawowi. Zrozumienie źródła i funkcji objawu pomoże Panu w poradzeniu sobie z nim i adekwatnym reagowaniu w opisanych sytuacjach.