Po co świat daje nam się narodzić, a potem zabiera bliskich?

Mam mało lat, tylko 13, lecz od dawna zaczynam myśleć o różnych rzeczach takich jak o śmierci. Zaczęłam panikować, gdy pomyślałam, że kiedyś umrę, a przede mną moja rodzina, no nie wszyscy - najbardziej boję się o moją babcię i mamę.

Moja babcia była ostatnio 2 razy w szpitalu, o mało co nie umarła, dwa razy na oddziale głównym, a moja mama po prostu jest dla mnie ważna i boję się tego bólu jak ona umrze - do kogo ja wtedy pójdę, gdy moja rodzina umrze? Najgorsze jest to co, będzie gdy umrę - myślę, że się odrodzę na nowo, ale ja nie chcę i myślę cały czas, że mam mało czasu i się boję o mojego brata, który jest młodszy, że go zostawię samego i że już go nie będę pamiętać tak jak mojej mamy lub babci czy innych. Miałam dość dużo przeżyć jak byłam mała, jak mój tata bił moją mamę lub jak cała moja rodzina od strony taty była pijana, jak dziadek kazał pić mi wódkę - nie wiem, może ja jestem psychicznie chora?

Jestem za granicą - możne to przez to? Po co świat daje nam się narodzić, pokochać bliskich, później męża, dzieci, a później zabiera nam rodzinę po kolei: męża, a dzieci zostawia same na tym świecie? Pomóżcie bardzo proszę!

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Każdego człowieka spotka kiedyś śmierć i każdemu towarzyszy lęk przed nią. Nasze życie jest ulotne i warto wykorzystywać je jak najlepiej.

Jesteś młodą osobą, jednak już wiele przeżyłaś. Problemy z rodziną ojca i wyjazd za granicę to bardzo trudne przeżycia. Obecnie wchodzisz w wiek dojrzewania i Twoje problemy mogą sie dodatkowo pogłębiać. Porozmawiaj o nich z mamą. Opowiedz jej o swoich lękach. Może uda Wam się razem znaleźć dla Ciebie rozwiązanie. Ważne, żebyś czuła, że masz bliskich obok siebie.

Kiedy będziesz rozmawiać o swoich lękach i problemach, będziesz zbliżała się do rodziny. Rodzina powinna dzielić sie ze sobą nie tylko szczęściem, ale również smutnymi i trudnymi sprawami. Wspólnie z mamą możecie również poszukać psychologa na miejscu, z którym mogłabyś popracować nad przeszłościom i nad tym, co obecnie odczuwasz.

Pozdrawiam