Podawanie siemienia lnianego 95-letniej kobiecie a ryzyko wystąpienia niedrożności jelit

czy podawania 95 letniej osobie siemia lnianego może doprowadzić do niedroznosci jelit

Witam,

wszystko zależy od tego, w jakiej formie spożywane jest ono spożywane. Najlepiej siemię lniane zalać na kilka godzin przegotowaną wodą i zjeść w formie kleiku, lub zmielić w młynku i od razu zjeść. Jedzenie suchego siemienia lnianego rzeczywiście może w pewnych przypadkach powodować niedrożności jelit.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr Alicja Golonka
http://dietetyk-proporcja.pl/