Pomoc psychologiczna po depresji psychotycznej

Witam.Mam takie pytanie. Moja Mama ma depresje psychotyczna,jest po prubie samobojczej I niewiem czy mam o tym z nie rozmowiac. ? Czy pytac ja czy ma mysli samobojcze i co robic aby jej pomoc jakich pytan unikac a jakie zadawac. ?

Myślę, że mama Pana powinna mieć stałą terapię grupową lub indywidualną albo jedno i drugie. Ludzie chorzy na depresję są bardzo wrażliwi i pytaniami można ich urazić. Pytania dotyczące czynu, o którym Pan napisał powinien zadawać specjalista. Dobrze byłoby dopytać jakie wydarzenia spowodowały próbę samobójczą. Na pewno trzeba otoczyć mamę miłością i być stale blisko niej.
Pozdrawiam Pana i mamę serdecznie w nowym roku, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Na pewno warto często rozmawiać z Mamą, okazywać Jej zainteresowanie, włączać w sprawy domowe, podsuwać ciekawe lektury, namawiać na wspólny spacer, spotkania ze znajomymi i rodziną
Czy Mama regularnie kontaktuje się z Psychiatrą, Czy zażywa leki???
Warto zwracać uwagę na jej zachowanie, smutek , wycofanie . Warto jej mówić, że jest potrzebna, ważna, że kochasz ją i pragniesz aby czułą się lepiej, dbałą o siebie. Dbajcie o Mamę , "bez dociskania i powtarzania pytań bezpośrednich o nastrój " Nie bój sie sam rozmawiać z bliskimi i z Psychologiem

Witam. Mama potrzebuje pomocy specjalisty. Mam nadzieję że jest pod opieką psychiatry i bierze leki, jeśli nie, jak najszybciej musi zacząć to robić. Oprócz psychiatry bardzo pomocny może być psycholog, zarówno dla mamy, jak i dla Pana. Póki co, proszę się Mamą opiekować i być blisko niej. Ale depresja to straszna choroba, proszę samemu tego nie dźwigać. Pozdrawiam i życzę powodzenia!