Ponowne zaufanie po nieszczęśliwym małżeństwie

...czy po rozwodzie po przemocy po malweracjach finansowych , utracie mieszaknia ...mozna zaufać od nowa ?? Synowie dorosli nie chca zebym wracała, Mam momenty zalu za utracona rodzina mimo , ze nie było dobrze...przemoc tez była..byłam w grupie dla kobiet z przemoca w rodzinie. Rozwód w koncu , marzenia o miłosci .., byłam 25 lat w małzenstwie nieszczesliwym w wiekszosci czasu jego trwania...odeszalm ale nie do konca ...miotam sie momentami ,Co robic ??

Warto podjac psychoterapię i przepracować mechanizmy i schematy, które doprowadziły Panią do zależnościowej relacji, z która do tej pory trudno sobie poradzić. Zanim podejmie Pani decyzje warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą.

Po wieloletnim małżeństwie, niezależnie od tego, jakie ono było, naturalne jest przywiązanie i przywyknięcie do pewnego stylu funkcjonowania. Jednak w pewnym momencie dostrzegła Pani, że to małżeństwo po prostu Pani szkodzi. Jest to niezwykle trudny i ważny etap. Wyobrażam sobie, że decyzja o rozwodzie była jedną z najtrudniejszych, jakie Pani podjęła i wymagała dużej odwagi. Zachęcam do spotkania z psychologiem, psychoterapeutą lub powrotu do grupy wsparcia. Da to Pani pewien oddech, pozwoli zwrócić większą uwagę na Panią samą, Pani potrzeby i zapewne z czasem zrealizować Pani marzenia o miłości.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

www.jest-psycholog.pl

Szanowna Pani,

Pani zaufanie zostało mocno nadwyrężone, wspomniane rzeczy doprowadziły do decyzji, że przerywa Pani związek z mężem. Mimo to obecnie ma Pani wątpliwości, czy nie zaufać mu na nowo.

Sądzę, że przy takiej ilości "przewin" męża warto porozmawiać z bliskim przyjacielem lub odbyć kilka konsultacji z psychologiem odnośnie powodów, dla których chcemy dać tej osobie kolejną szanse na związanie z nami życia oraz. powodów, dla których jest Pani trudno wytrwać w podjętej decyzji o rozstaniu. Może to rzuci nowe światło na to, skąd pojawiły się w Pani wątpliwości co do podjętej wcześniej decyzji?

W przypadku decyzji o ponownym wejściu w ten związek tym bardziej doradzam rozpatrzenie objęcia opieką terapeuty nie tylko Pani, ale i partnera, by ustrzec się ponownie przed takimi sytuacjami.

Warto też przemyśleć, czy nie dać sobie wspólnie czasu na pobycie oddzielnie i zobaczenie, jak odpowiada Państwu życie poza związkiem. Złapanie dystansu.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org