Poprawa zbilansowanej diety

Witam dla poprawy zdrowia do pelnowartosciowej i zbilansowanej diety chce dodac mega bombe witaminowa w postaci takiego szejka 300 mll mineralnej wody 5g chlorelli 5g mlodego jeczmienia 5g sproszkowanej trawy pszenicznej 5g spiruliny 5g lucumy 5g macy . Proszę o pomoc jakies osoby znajacej się na tych produktach i ktora moze mi odpowiedziec tylko na to pytanie czy skladniki w tych produktach się w jakis sposob nie wykluczaja czy potocznie nie gryza i czy lepiej bedzie podzielic to na 2 razy

Witam. Nie jestem dietetyczką i nie odpowiem konkretnie na pana pytanie, ale zwrócę uwagę, że z punktu widzenia medycyny chińskiej taki koktajl jesienią i zimą, w naszym klimacie, nie jest najlepszym pomysłem. Wszystkie wymienione zielone składniki mają bowiem zimną naturę i mogą Pana wychłodzić, zwiększając możliwość zapadania na infekcje.Dodawanie do koktajlu świeżego imbiru lub innych rozgrzewających składników może go nieco "ogrzać". Lepiej jednak poczekać z tą kuracją do wiosny.

Szanowny Panie,
Dobrze dopasowana i zbilansowana dieta powinna dostarczać Panu odpowiednie ilości witamin i składników mineralnych dlatego takie koktajle nie powinny być konieczne, choć mogą być jednym z elementów jadłospisu. Składniki, które Pan wymienił nie powinny się "gryźć".

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl