Powiększone mięśnie łydek po ćwiczeniach

Witam. Mam 158 cm wzrostu i ważę 52kg. Niedawno zaczęłam biegać i już zauważyłam, że strasznie rozrastają mi się mięśnie nóg. Co jeść aby odchudzić uda, tak abym dalej mogła biegać?

Witam,
bieg przede wszystkim wpływa na zwiększenie mięśni nóg, ale także brzucha, zatem, jeżeli Pani chce, aby ich obwód się nie zwiększał proponuję inną gimnastykę, a nie bieg, gdyż nie ma diety, która ma odchudzić tylko nogi.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Witam serdecznie,

Bieganie oraz inne ćwiczenia na nogi powodują w większym lub mniejszym stopniu(kwestia indywidualna) rozrost mięśni. Biegając spala Pani kalorie więc wizualnie Pani schudnie a uważam że mięśnie są pożądane i wyglądają ładnie:) Wzmocni Pani nogi i je wymodeluje. Co do diety to powinna być dobrana pod względem Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. w tym momencie posiadam zbyt mało informacji aby zalecić Pani bardziej konkretny jadłospis. Jeżeli chciałaby Pani abym ułożyła tego typu dietę proszę o kontakt. Z pewnością powinna Pani jeść regularnie 5posiłków dziennie w odstępach około 2,5-3h do tego bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu - 1,5-2l czystej wody mineralnej/dzień. Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

kontakt:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam,

mięśnie rozrastają się pod wpływem ćwiczeń. Nie ma takiej diety, która odchudziłaby tylko nogi. Może Pani natomiast zastanowić się nad innym rodzajem aktywności fizycznej, który nie spowoduje rozwoju mięśni dolnych partii ciała.

Witam. Tutaj pomoże raczej trener personalny niż dietetyk. Trener wskaże ćwiczenia, które wyrównają proporcje mięśni, natomiast dietetyk może ułożyć dietę, która odchudzi całe ciało, niestety nie partie mięśni.