Powrót do byłego i ból podczas seksu

Dałam szansę bylemu który ranił słowami, robił przykrośći. Twierdzi, że zrozumiał, że będzie starał się wszystko robić dobrze. Wcześniej mieszkaliśmy razem a teraz mówiłam że będę często nocować u niego, ale nie przyniosę rzeczy. Nie może tego zaakceptować że raz tu raz tam to nie na poważnie jego zdaniem. Do tego czasu nic nie dało mi do myślenia, i do tego seks myślałam że mi będzie lepiej ale nie chociaż on się stara i pyta, czasem odczuwam ból. Myśl czy to ma sens??? Oboje chcemy rodzinę i d

Może warto przyjrzeć się bliżej swoim obecnym uczuciom wobec partnera? Jak jest z zaufaniem, poczuciem bezpieczeństwa, pewności w tym związku. Fakt, że nie przeniosła pani do niego swoich rzeczy jest pewną wskazówką odnośnie stanu tego zaufania. Jakość seksu jest mocno powiązana z poczuciem bezpieczeństwa. Może warto również porozmawiać o tych kwestiach z psychologiem, który pomoże je ponazywac i uporządkować?

Podobne trudności mogą mieć podłoże emocjonalne, których przepracowanie umożliwi odbudowanie relacji i radości z bliskości fizycznej. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa par i małżeństw. Wspólna terapia pozwoli zrozumieć przyczyny kryzysu w związku jak i poradzić sobie z nim.