Praca w charakterze terapeuty zajęciowego

Witam proszę o odpowiedź. Jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby zostać terapeutą zajęciowym? czy są studia podyplomowe w tym kierunku? pytam dlatego, że praca terapeuty daje dużo satysfakcji, że pomogło się komuś w trudnych chwilach.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Zmniejszenie poziomu stresu a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Dzień dobry!

Ścieżka edukacji i zawodowa każdego terapeuty jest nieco inna. Niekiedy są to studia psychologiczne, a następnie studia psychoterapii. Niekiedy wykształcenie pedagogiczne. Dostępne studia podyplomowe to np. socjoterapia, arteterapia czy właśnie konkretnie terapia zajęciowa. Istnieją też liczne krótsze kursy i szkolenia.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Są studia podyplomowe z tego zakresu. Obejmują zarówno twórcze działania jak i wiedzę z psychologii, diagnostyki i kontaktu z pacjentem. Przy podejmowaniu tego zawodu w placówkach NFZ zwykle wymagane są kwalifikacje z zakresu terapii zajęciowej.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty