Psychoterapia a traumatyczne dzieciństwo

Witam Mam nie typowe pytanie, czy osoba, która miała traumatyczne dzieciństwo, bardzo duże problemy w życiu dorosłym, podjęła się psychoterapii i zakończyła ją bardzo pomyślnie sama może zostać psychoterapeutką, czy z góry nie ma szans....

Oczywiście, że może. Taka osoba musi podjąć 4-letnie podyplomowe studia z psychoterapii. O warunkach przyjęcia na te studia można poczytać na stronach internetowych poszczególnych szkół psychoterapii. Ukończona własna psychoterapia jest dodatkowym atutem, ponieważ każdy psychoterapeuta powinien przejść własną psychoterapię.

Dzień dobry,

Może.
Wstępne warunki to ukończenie studiów psychologicznych (lub pokrewnych, medycznych) oraz 4 letniego szkolenia z zakresu psychoterapii. Kolejne lata to szczegółowe wymogi, które należy spełnić przed przystąpieniem do egzaminu.

Warto się zastanowić z jakich przyczyn chciałaby Pani poświęcić kilkanaście lat na uzyskanie kwalifikacji do wykonywania tego zawodu.