Prawidłowa waga przy wzroście 168 cm

Waże 61 kg, mam 168 cm wzrostu i mam 13 lat. To dobrzę czy źle? Trzeba schudnąć?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie znam płci, jednak zarówno jeśli jesteś chłopcem jak i dziewczyną, Twoja masa ciała jest odpowiednia do Twojego wieku i przede wszystkim wzrostu (jesteś wyższa/y niż rówieśnicy).

Stanowczo odradzam próby odchudzania. Jeśli chcesz lepiej poczuć się w swoim ciele, polecam Ci aktywność fizyczną oraz rezygnację z kolorowych napojów gazowanych, nadmiaru słodyczy, zywności typu fast food i słonych przekąsek (chipsy, chrupki).

Pozdrawiam!
Ula Bieniek