Problem dotyczący relacji damsko-męskich a brat z autyzmem

Witam, Zwracam się do Was, gdyż mam problem dotyczący relacji damsko męskich. Mam 22 lata. Jestem prawiczkiem, Bardzo chciałbym mieć dziewczynę, tylko mam pewne obawy: nigdy nie miałem dziewczyny, z żadną się nie zbliżyłem, nawet nie całowałem, druga sprawą która mnie tj. ogranicza jest moja rodzina, nie ma w niej żadnej anomalii, lecz poprostu się jej wstydzę. Mam małego braciszka (10l.), który ma autyzm. Obawa ma kolejna z kolei to, gdybym miał już dziewczynę to by mnie zostawi przez to. Pozdr

Na podstawie opisu sytuacji w jakiej się Pan znajduje, wnioskuję, że doświadcza Pan sprzecznych emocji. Z jednej strony ma Pan potrzebę wejścia w relację z druga osoba, doświadczenia miłości i bliskości, z drugiej wstydzi się Pan przedstawić wybrankę rodzinie, w obawie przed odrzucenia. Być może to własnie uczucia leku i wstydu blokują Pana i uniemożliwiają wejście w relacje. Może warto byłoby udać się do psychologa i porozmawiać o swoich uczucia względem rodziny, młodszego brata? Choroby dotykają każdego i są nieodzownie wpisane w życie ludzkie, zdarzają się w najlepszych rodzinach i niestety nic nie możemy z tym zrobić. Dojrzała emocjonalnie dziewczyna nie powinna mieć problemu z zaakceptowaniem choroby Pańskiego brata. Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do przyjrzenia się swoim emocjom.

Wydaje mi się,że odpowiedź tutaj na portalu absolutnie nie wystarczy, bo Pana problem jest bardziej złożony. Pojawia się strach przed bliskością, lęk przed oceną, nieśmiałość, ale też wstyd. To nie są łatwe emocje. Proponuję podjąć osobiście psychoterapię, która pomoże Panu rozwiązać ten emocjonalny konflikt. Pozdrawiam.

Bycie szczerym w związku jest bardzo cenione przez kobiety. Widzę że z czułością mówi Pan o swoim "braciszku" choć twierdzi Pan że się wstydzi rodziny. Pokazuje to twoje trudne relacje z nimi anie z bratem. Opiekuńczość i troskliwość nie jest powodem do wstydu tylko do dumy. Są to najlepsze afrodyzjaki dla kobiet szukających idealnego partnera. Widzę w tobie duży potencjał. Polecam psychoterapię która pozwoli Panu zrozumieć własne potrzeby, odkryć potencjał i nabrać odwagi do działania.
Pozdrawiam

Witaj,

Bardzo wyraźnie piszesz, że chcesz mieć dziewczynę – a wiedzieć czego się chce to już połowa sukcesu! Teraz tylko wystarczy ośmielić się, by wykonać pierwszy krok. Na pewno w Twoim otoczeniu jest osoba, która szczególnie Ci się podoba, być może warto żebyś przyjrzał się czym się interesuje, co lubi robić i spróbować na początek porozmawiać z nią na takie właśnie tematy?
Postaraj się nie tracić energii na rozwiązywanie problemów, które nie pojawiły się, istnieją tylko w Twoich myślach.

Zupełnie nie wiem, czemu ktoś miałby nie chcieć być z Tobą być z takiego powodu, że Twój braciszek ma autyzm. Jako „super brat” możesz podbić serce niejednej dziewczyny! A na pewno takiej, która będzie Ciebie warta.

Powodzenia,
Elwira Chruściel

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Każdy chce mieć kogoś bliskiego koło siebie więc Twoje pragnienia są naturalne. Zapewne przyjdzie ten moment gdy i Ty spotkasz kogoś dla kogo będziesz ważny. Jeśli tej osobie faktycznie będzie na Tobie zależało i będzie to wartościowa osoba to zaburzenie Twojego brata nie będzie miało żadnego znaczenia. Musisz przestać myślec o bracie w kategoriach wstydzenia się bo zamykasz się przed światem. To nie jest Twoja wina ani wina kogokolwiek, że brat ma autyzm. Ma i już. Nakeży to zaakceptować i normalnie z tym żyć.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu