Problem z narzeczonym, który nie ma szacunku

Witam. Mam problem z narzeczonym. Oboje idziemy do przodu i ciagle podejmujemy wazne kroki w życiu. Ale jest cos co bardzo mnie niepokoi.A wiec jestesmy razem prawie 3 lata.Traktuje mnie on jak rzecz, nie ma szacunku i zaufania, chociaż nigdy go nie oklamalam.Nie potrafi ze mna rozmawiać tylko krzyczy. Nie wspiera mnie i ciagle dołuje. Jestem zrozpaczona bo go kocham, ale czuje ze to nie ma sensu. Co mam robic? On do specjalisty nie chce sie udać.

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście) nie jest możliwe zmuszenie drugiej osoby do jakiejkolwiek zmiany, jeśli ona jej nie chce, nie potrzebuje, nie widzi dla siebie korzyści z ewentualnej zmiany. Jedyne na co ma Pani wpływ, to Pani własne myśli, decyzje, wybory. Co Pani czuje, kiedy "jest traktowana jak rzecz", bez szacunku? Czy pozwoli Pani, żeby trwało to nadal? Jak wyobraża sobie Pani swoją przyszłość? Jak mogłaby reagować na takie zachowania chłopaka, aby poczuć, że odzyskuje Pani szacunek do siebie samej, swoje prawa i pewność siebie? Polecam podjęcie własnej psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam. Nie marnować sobie życia z kimś z kim nie jest pani szzceśliwa. Odpowiedzieć sobie na pytanie czy tak chce pani żyć do końca swoich dni.
Magdalena Brabec