Problem z popełnianiem drobnych błędów wynikających z roztrzepania

Jestem bardzo pracowitą i odpowiedzialną osobą, wręcz nadmiernie. Pracuję dużo i z zaangażowaniem. Mam jednak problem z popełnianiem drobnych błędów, wynikających albo z roztrzepania lub z jakiegoś innego powodu - nie wiem. Są to drobiazgi, które jednakże bardzo mnie martwią i stresują. Czy problemem może być to, że myślę szybciej, niż działam, że mój mózg podczas pracy pracuje na najwyższych obrotach i "gna do przodu"? Czy są jakieś sposoby na roztrzepanie lub metody pomagające takim osobom?

Są sposoby pomagające w utrzymaniu koncentracji uwagi (bo o to rozumiem chodzi). Jednakże dobrze by było aby skonsultowala pani sprawę z psychologiem, który najlepiej dostosuje metody do pani potrzeb. Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Zacznę od pogratulowania Pani samoświadomości, Sama Pani wie, że "bardzo dużo pracuje, szybciej myśli niż działa..."
Trzeba by się było przyglądnąć, dlaczego tak Pani pędzi i dlaczego bierze tyle obowiązków?
Dokąd i dlaczego tak Pani pędzi?
I dlaczego "te drobiazgi" tak Panią martwią?
Nikt nie jest doskonały, Pani również ma prawo popełniać błędy.
Nie wiem, czy posiada Pani własną Rodzinę.
Nie wiem jak spędza Pani wolny czas, i czy go posiada, czy ma Pani swoją pasję?
Organizm informuje Panią o przemęczeniu psychofizycznym i wskazane jest by zwolnić tempo i trochę odpuścić.

Proszę zacząć od czasu tylko dla Siebie, wychodzić na spacer, posłuchać relaksacyjnej muzyki, nauczyć się oddechu przeponowego, medytowania, może taniec?
Na początek malutkie kroki- ale systematycznie.
Sugerowałabym terapię rozwojową, aby ułożyła Pani priorytety.

Zapraszam do kontaktu,
Relaksacyjnego Nowego Roku,
Irena Mielnik-Madej