Problem z psychiką u 18-latka

Dzień dobry, mam 18 lat i jestem zakompleksionym, nadambitnym chłopakiem o zaniżonym poczuciu własnej wartości i wstrętem do samego siebie. Od 4 lat moja waga utrzymuje się na stałym poziomie (wg BMI mam niedowagę) i nie potrafię przytyć. Bywają tygodnie, dni czy miesiące, kiedy nienawiść do samego siebie sięga zenitu, zaczynam ćwiczyć i głodzić się. Nierzadko samookaleczam się i wyzywam. Jako że od dzieciństwa mam problemy z jelitami i nietolerancję laktozy, często doprowadzam siebie wówczas do rozwolnienia czy mocnych bólów żołądka.. A po takich okresach nagle nastaje czas, kiedy się obżeram, mam zawyżone mniemanie o sobie i jestem wiecznie przemęczony. Czasem potrafi się to wydarzyć w ciągu jednego dnia , a czasem idzie to tygodniami. Nie wiem, co mam zrobić, ponieważ, gdy ktokolwiek proponuje mi pomoc, to wmawiam sobue, że dobrze mi jest tak jak jest i nie chcę tego zmieniać. Mam ogromne wahania nastroju i czasem nawet może osobowości. Chodziłem do psychoterapeuty, ale mimo iż wiedziałem o co jej chodzi i przyjmowałem to wszystko do siebie, to nie potrafiłem zwalczyć upartości i to ignorowałem. Czuję się bezsilny i nie wiem, czy może nie jest to kwestia dojrzewania i nie powinienem tego przeczekać.

Nawet najlepszy psychoterapeuta może nie być dla kogoś konkretnego właściwym. Trzeba się dobrze czuć w relacji z terapeutą, by móc się otworzyć. To jak z ubraniem trochę, trzeba przymierzyć, a jak nie leży dobrze, to szukamy dalej.
Ale po pomoc koniecznie trzeba iść. Może na początek - do psychiatry. Potem inny terapeuta indywidualny, lub może terapia grupowa?
Powodzenia!