Problem z relacją z siostrą

Od dawna nie mogę dogadać się z siostrą. Sprawa wygląda tak, że jest bardzo nerwowa, jednego dnia dogadujemy się, wszystko gra, jak mogę to pomagam, a nagle, na przykład gdy nie chcę jej czegoś dać (bo sama zawsze robi ogromną aferę nawet gdy zjem jej kilka jajek z lodówki) robi ogromną awanturę. Krzyczy, grozi mi, że mama wyrzuci mnie z domu. Mam 20 lat ona 18, a po każdej kłótni jak dziecko, idzie do mamy i robi z siebie ofiarę. Nie wiem co robić, powiem 2 słowa i zaczyna wrzeszczeć, krzycząc,

Witam,

Tego typu agresja zwykle bierze się z nieradzenia sobie z emocjami lub lęku. Dlatego warto porozmawiać z siostrą, co czuje, gdy tak się zachowuje (lub wprost pytać "Czy jesteś na mnie zła? Dlaczego?"?) i samej również okazywać uczucia. Przydatne są komunikaty typu "Kiedy robisz TO, ja czuję TO", np. Kiedy na mnie krzyczysz, czuję się poniżana itp.

Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza