Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z rozmową i relacjami w związku

Jestem z chłopakiem 11miesiecy.Kocham go,widze go w przyszłości razem ze mna.jest problem.On nie wiem co czuje.Tzn na poczatku zwiazku powiedzial,ze mnie nie kocha(ok3misi)ale zostalam spróbowaliśmy.Potem mielismy2rozmowe(4miesiac)dowiedzialam sie jaki ma ideał kobiety,spełniam w połowie.Ostatnio powiedzial mi,ze nie moze ciagnąć tego tak,ze nie zrobi ze mnie swojego ideałuze nie da sie tak zmienic człowieka.Powiedzial,ze to3raz kiedy myslioodejsciu,ale cos go trzyma mowi wolaboza.Bardzogokocham
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Nieśmiałość

Witam,

Z tego, co opisujesz wynika, że chłopak ma bardzo sztywne wyobrażenie o związku lub czegoś się boi. Spróbuj porozmawiać z nim raczej o tym, niż bezpośrednio i miłości i zobowiązaniach. Uspokój, że jesteście jeszcze młodzi i nie wymagasz od niego niczego prócz czerpania satysfakcji z bycia razem. Miłość często przychodzi później, gdy człowiek pozbędzie się lęku i presji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Psycholog w trakcie certyfikacji z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
0

Partner nie wydaje się poważnie myśleć o pani, więc albo da mu pani jeszcze trochę czasu aby się określił np. miesiąc, albo lepiej zakończyć ten związek.

Absolwentka psychologii na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Udziela konsultacji dla dzieci i dorosłych.
0

Z tego co Pani opisuje to problematyka jaka panuje w waszym związku jest dość prosta do wyjaśnienia a trudna do wykonania. Z jednej strony proszę zadać sobie pytanie - czy Pani tak bardzo chce się zmieniać dla sztywnych zasad partnera - czy jest Pani szczęśliwa?

A jakie ma Pani oczekiwania wobec partnera i związku? Jakie ma Pani marzenia i cel? Czy widzi Pani przyszłość w waszym związku i jak wyobraża sobie Pani dalszy rozwój uczuć?

Jeśli pojawiają się problemy z odpowiedziami tych pytań to proponuję skorzystać z oferty coacha, trenera aby pomógł się określić :) Można udać się stacjonarnie lub skorzystać z oferty Internetowej - w tym wypadku zachęcam do swoich usług.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Terapie i konsultacje on-line.
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy