Problem z zaufaniem w związku

Witam, mam problem z zaufaniem w związku. Byłam w kilku związkach, po których zawsze przychodziło rozczarowanie. Sobą, drugą osobą. Dużo razy byłam zraniona, ale ja rownież raniłam przez brak zaufania. Teraz mieszkam ze swoją drugą polową, ale nie mogę uwolnić się od ciągłej myśli kontrolowania i uważania. Nie umiem w ogóle zaufać drugiej sobie, chociaż nie mam powodów to tego by nie ufać... Próbuje ze sobą walczyć, ale to i tak powraca. Cierpię ja i druga osoba. Nie wiem już co mam robić...

Proszę się skonsultować z psychologiem. Podobne zaburzenia pojawiają się na tle osobowościowym lub w wyniku wielu zranień. Ważnym jest przerwanie błędnego koła poprzez zmianę myślenia o sobie, o bliskości, zależności i relacji, a także odbudowę poczucia wartości, pewności siebie i zaufania. Przepracowanie przyczyn i możliwości zmiany w psychoterapii powinno pomóc w rozwiązaniu problemu.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza