Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 4 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem ze snem przy neurastenii

Witam.Od 2 lat cierpię na nerwicę konkretnie na neurastenie. Do niedawna wszystko było w porządku lecz gdy w ostatnim czasie pracowałem na nocą zmiane mam problemy ze snem. Teraz pracuje wyłącznie na I zmiane lecz problemy ze snem pozostają,żeby zasnąć potrzebuje ok.30 minut,budze się prawie zawsze ok. godz 5 lub 6 rano i żeby ponownie zasnąć potrzebuje 30min lub godziny.Wydaje mi się że mój sen jest zbyt płytki,nawet jeśli jest głęboki to zawsze budze się i nie moge zasnąć.Proszę o rade.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Kilka prawd na temat bezsenności

Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska
Lek. Renata Ĺawniczek-KamiĹska Psychiatra

Dzień dobry
Aby w pełni pomóc Panu potrzebne byłyby dodatkowe informacje: stosowane przez Pana leki (nazwa, dawki), regularność leczenia, oraz czy były zmiany w Pana życiu. Czynniki te mogą wpływać na jakość snu.
Trafnie zauważył Pan, że praca zmianowa rozregulowała Pana rytm snu. Według badań ilość godzin snu nocnego potrzebnego dorosłej osobie to 6-8 godzin. Jeśli kładzie się Pan spać ok 22-23, to powinien Pan spać do 6-7 - przy 8 godzinach snu, a do 5-6 przy 7 godzinach. W przypadku poczucia dyskomfortu proszę rozważyć wizytę u lekarza.
Pozdrawiam

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy