Problem ze znoszeniem krytyki lub słuchaniem odmiennego zdania

Nie mogę znieść krytyki/ innego zdania. Kiedy ktoś ma inne zdanie, czuję się zagrożona, mam ochotę "uciec lub zaatakować". Czasami myślę, że nikt mnie nie szanuje, moje zdanie jest nic niewarte. Kiedy moja babcia raz mi powiedziała "nikt nie zatańczy ci, jak ty zagrasz", poczułam się opuszczona i zlekceważona. Mam 20 lat, jest ze mną coraz gorzej, w rok po po prostu się "rozpadam" zamiast naprawiać. Co robić?

Witam,
dokonała Pani ważnego spostrzeżenia, zauważyła Pani taką prawidłowość, że jak ktoś Panią krytykuje/ma inne zdanie to Pani czuje się zagrożona i reaguje ucieczką bądź atakiem, to pierwszy bardzo ważny krok. Zachęcałabym Panią do podjęcia psychoterapii, w której mogłaby Pani nad tym popracować, myślę, ze dobrą opcją byłaby psychoterapia grupowa. Pozdrawiam.