Problemy z agresją w małżeństwie

mam pytanie Maz mnie uderzyl i ja sie bardzo zdenerwowalam prawie go udusialm, po tym zdarzeniu o rozwod wznioslam bo sie obawialam ze mnie wyprowadzi z rownogi znowu. Czy to jest normlny objaw?

Dzień dobry!

O jaki objaw Pani pyta?
Obustronna agresja i przemoc domowa zawsze jest problemem, którego nie wolno pozostawić bez reakcji i uznać za normę czy coś nieistotnego.
Nie istnieje jednak żadna uniwersalna odpowiedź na pytanie, czy pozew o rozwód/ rozwód jest w tej sytuacji właściwym rozwiązaniem. Każdy człowiek każda para i każda historia jest inna.
Proszę zgłosić się do psychologa w swojej okolicy, np. w Stowarzyszeniu Niebieska Linia w Warszawie.

Pozdrawiam!