Problemy z komunikacją i lękiem u osoby, która przeżyła wybuch w Czarnobylu

Jestem rocznikiem Czarnobyla, mam halitoze, zeza,. Od dziecka codzien plakalam, nie integrowalam sie z innymi, , . Wciaz pojawia sie we mnie straszna rozpacz, nagle wybucham smiechem, bez powodu, lub placzem, wsrod ludzi, potem nawet nie wiem jak to im wyjasnic, tylko milcze jakby nigdy nic. Badanie tomograf nic nie wykazalo, oczywiscie rodzice musieli mi powiedziec ze po zrobieniu badania musze isc po wyniki, bo sama nie wiem.

Płaczliwość albo nadmierna wesołkowatość bez powodu, anhedonia, negatywne widzenie siebie i przyszłości, trudności w funkcjonowaniu codziennym mogą być zarówno objawami kryzysu, zaburzeń organicznych jak i choroby depresyjnej, afektywnej dwubiegunowej lub cyklotymii. Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który po badaniu i obserwacji będzie mógł postawić diagnozę i skierować na leczenie (psychoterapię).

Proponuję, nawet profilaktycznie, skonsultowanie tego z psychiatrą pod kątem potrzeby farmakologicznego wyrównania nastroju lub terapii, jeżeli z powodu wymienionych zachowań odczuwa Pani znaczny dyskomfort w życiu prywatnym i społecznym.